O mnie

Nazywam się Monika Golińska-Pyzik. Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalizacją z psychologii klinicznej i seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Umiejętności psychoterapeutyczne doskonaliłam w trakcie dwuletniego szkolenia z psychoterapii systemowej w Ośrodku SYNAPSIS w Warszawie. Ukończyłam również dwuletnie szkolenie z pracy terapeutycznej z osobami autystycznymi. Aktualnie jestem uczestnikiem pięcioletniego akredytowanego kursu psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, przygotowującego do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach i warsztatach dotyczących psychoterapii. Pracowałam jako psycholog, psychoterapeuta w jednym z pierwszych prywatnych ośrodków psychoterapii w Warszawskim Centrum Psychoterapii ADESTE, gdzie zajmowałam się konsultacjami, psychoedukacją i psychoterapią osób dorosłych i par. Prowadziłam również grupowe zajęcia terapeutyczne dla dzieci w Ośrodku Rodzice i Dzieci w Warszawie. Równocześnie z prowadzeniem indywidualnej praktyki psychologiczno-psychoterapeutycznej przez wiele lat pracowała jako psycholog w szkole podstawowej, w gimnazjum i liceum oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Dzieciom i Rodzinie. Od 2015 roku pracuję w Poradni Psychologiczno – Psychiatryczno – Seksuologicznej Alter Ego   jako psycholog , psychoterapeuta osób dorosłych, par i małżeństw.

Metody pracy dobieram do indywidualnych potrzeb pacjentów pracując w nurcie integracyjnym, głównie w zakresie podejścia systemowego i eriksonowskiego, z wykorzystaniem elementów podejścia behawioralno – poznawczego. Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, pracuję z parami i małżeństwami przeżywającymi kryzys.

Psycholog, psychoterapeuta z zasadami

W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracę poddaje regularnej superwizji, co daje szanse  przyjrzenia się własnej pracy i tym samym zaoferowania lepszej pomocy klientom.